Svatý Martin s VZP

Základní škola Oleksovice s Všeobecnou zdravotní pojišťovnou uspořádala oslavu svátku svatého Martina .
Tak jako každý rok jsme se sešli i letos u oslav svátku svatého Martina na Základní škole. Úvodem proběhlo krátkém seznámení co svátek svatého Martina znamená a co nám přináší. Potěšil nás obrovský zájem o tuto akci. Sešlo se hodně rodičů s dětmi, příbuzných i občanů z vedlejších vesnic . Žáci dostali za úkol namalovat obrázek svatého Martina na koni dle svých představ. Po dobu, co žáci pracovali, probíhala prezentace s ukázkou měření krevního tlaku a Body Mass Indexu . Toto měření prováděla pracovnice paní Schmídová z VZP, která se stala patronem oslav svátku svatého Martina na naší škole. Po prezentaci byly vyhodnoceny práce žáků ,kteří byli odměněni diplomem, kuličkovým perem a malou sladkostí . Žáci dostali rohlíček a tak jako svatý Martin se rozdělil i žáci se rozdělili se svými blízkými, kteří s nimi přišli na tuto oslavu. Pak jsme se společně odebrali do parku Městyse Oleksovice, kde na nás čekal svatý Martin na koni se svoji družinou. Nejdříve jsme poděkovali svatému Martinovi za jeho laskavost a dobrotu a poprosili jsme ho, aby se s námi rozdělil o své světlo. V podobě světýlek jsme roznášeli Martinovo poselství- poselství lásky, moudrosti a dobroty. A potom jsme se vydali na průvod Městysem Oleksovice. Průvod jsme ukončili u Základní školy, kde paní ředitelka Mgr. Marie Černá poděkovala panu Hobzovi za zapůjčení koně a samozřejmě všem za účast na oslavě svátku svatého Martina.