Sorbon - pes

Sorbon – pes fotbalista
V pátek 12,4,proběhl za účasti dětí a žáků z MŠ a ZŠ program zaměřený na vztah dětí ke zvířatům.

Tento program je určen pro ZŠ a MŠ. Je zaměřen na chování dětí (nejen) ke zvířatům. Zabývá se výcvikem domácích mazlíčků, chováním k nim a obecnými pravidly pro to, jak se stát dobrým pánem a kamarádem.
Poutavou a poučnou formou sdělíme dětem důležité informace pro výchovu a výcvik nejenom pejska.

Předvádějící pes dokáže svým vstoupením u některých dětí částečně eliminovat (odstranit) strach z pejsků.
Vysvětluji, jak je důležitý náhubek nejenom pro ochranu ostatních, aby je pes nepokousal, ale i pro ochranu psovoda, zvlášť když venčí psa dítě.
Snažíme se upozornit na nešvary v chování lidí (dětí), které mohou způsobit agresi psa vyvolanou pocitem strachu.
Důležitou informací a prezentací pro děti je ukázka toho jak se pes chová ve svém prostředí (v autě, za plotem v domě) kde si hlídá svůj prostor, proto by děti nikdy neměly například strkat ruku přes plot.
Snažím se svým vystoupením ukázat, jak je důležité být se svým psem kamarád. To získám, když se mu budu dostatečně věnovat – upozorňuji, že mít pejska je velká zodpovědnost a musím například omezit čas strávený u televize nebo u počítače.
Během vystoupení nabídneme všem dětem zúčastnit se společné hry pejska s míčem.
Věřím, že svou exhibicí dokážeme v dětech probudit nejenom respekt, ale především lásku, kterou si pejsci a ostatní zvířata zaslouží. Dále věřím, že pokud se děti naučí slušnému chování ke zvířatům, budou se umět slušně chovat i k lidem.